" فرا رسیدن عید سعید فطر بر عموم مسلمین جهان مبارک باد"            " 1400 سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها "            شعار سازمان جهانی هواشناسی در سال 2021 : اقیانوس, وضع هوا و اقلیم ما            

راهبرد مشارکت در تارنمای دستگاه

وظیفه اصلی سازمان هواشناسی کشور در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، حفاظت از جان و مال مردم در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد.

بنابراین :

۱- در جهت خدمت رسانی بهتر و اطلاع از نظر کاربران در هر پیش بینی امکان نظر سنجی از کاربران وجود دارد که می توان بازخورد مناسب را دریافت نمود . و متناسب با آن تغییراتی در جهت بهینه شدن فرایند انجام داد .

۲- جهت دریافت پیش بینی های روزانه کارشناسان پیش بینی استان در هر زمان در دسترس هستند همچنین کارشناسان همدیدی استان واقع در ایستگاه فرودگاهی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو مردم در خصوص پیش بینی های اعلامی اداره پیش بینی هستند.

۳- کاربران کشاورزی عضو تهک (توسعه هواشناسی کاربردی ) از تحلیل های جوی و توصیه های کشاورزی مطابق با هر پدیده جوی از طریق  پیامک مطلع خواهند شد .

۴- اطلاعیه ها و اخطاریه های جوی پس از صدور به صورت فاکس، شبکه دولت و پیامک در اختیار مسئولین استان قرار می گیرد.

۵- کشاورزان هر منطقه با حضور در ایستگاههای هواشناسی منطقه خود حداقل ماهی یکبار از وضعیت جوی و پیش بینی ها مطلع شده و اقدامات لازم را برای افزایش راندمان کشاورزی به انجام می رسانند .

۶- جهت رفاه حال مسافرین در ایام مختلف سال جلساتی متعددی با ستاد حوادث و راه و شهر سازی برگزار می گردد که درآن با توجه به پدیده های پیش بینی شده تمهیدات لازم در خصوص رفاه حال مسافرین و حفاظت از جان و مال مردم انجام می شود.